top of page

Blog

Op deze pagina vind je recente artikelen en nieuws.

Veel te winnen met een fractional CFO

  • 1 dag geleden
  • 1 minuten om te lezen

Aanbeveling: Ik las het artikel Beyond the Books: When Law Firms Should Consider Outsourcing Financial Leadershipen ik kan de winst voor het kantoor niet beter verwoorden dan Kelly F. Zimmerman deed in dat artikel.

 

De kernboodschap: Opschalen in kennis voor kantoren die te groot worden voor alleen boekhouding en rapportage, maar nog niet groot genoeg zijn voor een fulltime CFO. Het gaat dan niet meer alleen om “de cijfers bijhouden”, maar om cashflow, rendement, pricing, partnerbeloning, groei en bestuurlijke keuzes.

 

De fractional CFO zal niet de boekhouding overnemen, maar een strategische finance-functie opbouwen. Dat is onder meer: Winstgevendheidsanalyse, scenariomodellen, begeleiding bij partnercompensatie en andere strategische zaken (Red: als de introductie van innovatieve oplossingen als PowerBI en gebruik van AI in de afdeling).

 

De beste zin in het artikel vind ik eigenlijk deze:“je outsourcet niet de verantwoordelijkheid, je haalt ervaring naar binnen”.

 

Een fractional CFO is zinvol zodra het kantoor niet langer een administratie-probleem heeft, maar een sturingsprobleem. De fractional CFO staat naast het bestuur en verhoogt de kwaliteit van de besluitvorming.

 

Ik ben u graag van dienst, maar ook voor de andere C-level adviseurs kunt u bij ons terecht binnen de samenwerking van Advocaten Raadgevers: Link

 

Een aanbeveling voor het hele artikel van Kelly F. Zimmerman: Link



 
 
 

Opmerkingen


Contact:

 

Hans Schuurman Finance & Management Consulting 

hans.schuurman@me.com | +31 6 28545504 | Garsten 4 | 1391 RP Abcoude | The Netherlands

 

  • LinkedIn

© 2008-2025  Hans Schuurman Management Consulting

bottom of page